Karlskoga Auktionsverk


Våra öppettider för in/utlämning och visning Mån-Tors kl:15-18, Obs! Röda dagar stängt.



108382
DAGBÄDD Fanerad med lövträ, tygklädda lösa dynor, 1960-tal, åld
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:00:00
109131
KOPPARFÖREMÅL M.M Samling, för antal och modeller se bilder. (vån
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:01:00
109065
TRÄLÅDA OCH DRICKABACK 2 delar, 1st Sockerlåda samt 1st Pripps dri
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:02:00
109057
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR Olja på duk, "Stilleben", signerad Armand, r
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:03:00
109087
ABEA 720 "BORDSLAMPA" Mässing, 1950,60-tal, senare skärm, höjd 47
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:04:00
109149
KNIVAR OCH FÄLLKNIVAR 6 stycken, för modeller se bilder. (vån3)
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:05:00
109091
LINDHAGS KÄNGOR Läder och gummi, god kvalitet, strl:43, bruksslitag
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:06:00
109011
GENSE "ACROBAT" FISKBESTICK 24 delar, 24 delar, rostfritt, 12st fiskg
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:07:00
109138
OSTINDISKT BLÅSRÖR Drakhuvud, rikt skuren dekor, 1900-talets andra
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:08:00
109061
BOKHYLLOR 2 stycken, fanerade med lövträ, 1900-talets senare del, 1
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:09:00
109133
ORREFORS ÖLGLAS/VINGLAS 6 stycken, bubbla i ben, höjd 15 cm. (vån3
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:10:00
109060
HARRY HAERENDEL Tryck, reproduktion, "Fiskargubben", ram 47x37 cm, bi
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:11:00
109159
HARALD WIBERG "TOMTEN MATAR RÄVEN" TALLRIK Porslin, Guldkroken, 21x
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:12:00
109146
HACKMAN FÄLLKNIV "BUTTERFLY KNIFE" FINLAND Handtag i plast, blad i s
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:13:00
108996
TAKLAMPA/KRISTALLAMPA Stomme i förgylld metall, prismor i glas, 1900
Aktuellt bud: 300
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:14:00
109167
VYKORT Samling, för innehåll se bilder. (vån3)
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:15:00
109141
ROYAL COPENHAGEN "BLÅ BLOMST" CHOKLADKANNA MED LOCK Porslin, modelln
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:16:00
109075
GOLVLAMPA Lackad metall och mässing, 1900-talets mitt, höjd 135 cm.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:17:00
109190
DATERAT KOPPARFAT 1849 Höjd 5 cm, diameter 42 cm, vikt 1,8 kg. (vån
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:18:00
109085
RAF 1062 "BORDSLAMPA" Gjuten metall, 1900-talets mitt, senare skärm,
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:19:00
109115
ST. DUPONT RESERVOARPENNA OCH KULSPETSPENNA, PARIS 2 delar, förgylld
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:20:00
109108
SKEDAR I SILVER 4 stycken, kontrollerat silver, olika modeller, läng
Aktuellt bud: 350
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:21:00
109081
FIOL MED CASE 1900-talets första del, åldersrelaterat slitage, case
Aktuellt bud: 325
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:22:00
109009
RADIO MED KASSETTBANDSPELARE Philips Super Tandem, 1980-tal, radio fu
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:23:00
109116
FIGURINER "SVANAR" 5 stycken, konstglas, höjd 11,5-20,5 cm. (vån3)
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:24:00
109122
HÖGANÄS SYLTKRUKOR 2 stycken, saltglaserat stengods, 8 lit, höjd 2
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:25:00
109129
KINESISK MATSERVIS 100 delar, porslin, rikt dekorerade med bl.a drake
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:26:00
109052
KRUKA Mässing, etikett "Hantverk SSP 1978", höjd 15,5 cm, diameter
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:27:00
109024
LEGO Stor samling, för detaljer se bilder, vikt 4,9 kg. (vån3)
Aktuellt bud: 550
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:28:00
108977
RENSKINN 140x90 cm. (vån2)
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:29:00
109165
HERRBETJÄNT Lackerat trä, 1970,80-tal, höjd 98 cm, bredd 43 cm. (v
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:30:00
109198
ÄLDRE UPPSLAGSBÖCKER 9 stycken, 8st "Kunskapens Bok" samt 1st "Sven
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:31:00
109096
FÖNSTERLAMPOR 4 stycken, glas, höjd skärmar 28 cm. (vån3)
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:32:00
109203
GÄSTSÄNG Hopfällbar, modern tillverkning, madrass 180x80x10 cm. (
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:33:00
109128
SÄLLSKAPSSPEL M.M Samling, för modeller se bilder. (vån3)
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:34:00
109182
RÖKELSEKAR, KINA Brons, 1900-talets första hälft, höjd 12 cm. (v
Aktuellt bud: 300
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:35:00
109001
LJUSSTAKAR, BORDSLYSTER OCH KANDELABER samling, metall och glas, ljus
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:36:00
109056
JUNGHANS VÄGGUR 1900-talets mitt, gångbar vid kontroll, urtavla 28x
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:37:00
109023
SVENSKA OCH UTLÄNDSKA MYNT Stor samling, 25,3 kg. (vån3)
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:38:00
109170
KANDELABRAR 2 stycken (1 par), nyrenässans-stil, 1900-tal, senare f
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2024-02-25 18:39:00